Postitatud

Vaktsineeritul on 4 korda väiksem tõenäosus nakatuda koroonasse

Juuli- ja augustikuu andmed viitavad, et vaktsineeritud inimesel on 4 korda väiksem tõenäosus koroonaviirusesse nakatuda kui vaktsineerimata inimesel. Neil, kes on COVID-19 haiguse läbi põdenud ja ka vaktsineeritud, on aga lausa 20 korda väiksem tõenäosus uuesti nakatuda.

Kuigi jooniselt nähtub, et kõige paremini kaitseb nakatumise eest haiguse läbipõdemine, ei tasu üksnes sellele lootma jääda, sest läbipõdemine on seotud siiski oluliste riskidega. Näiteks vajab keskmiselt 7% haigestunuid haiglaravi, haiglapatsientide suremus on 14%, ellujäänutest tekivad paljudel aga püsivad tervisekahjustused. Lisaks haiguse raskuse ja pikkuse vähendamisele aitab vaktsineerimine takistada ka viiruse edasi kandumist ning vaktsineeritul on elu vabam ja mugavam: vaktsineerimistõendiga saad lihtsamalt üritusele, spordiklubisse ja mujale, kus kehtivad piirangud.

Vabu aegu kaitsesüsti saamiseks on saadaval kõigis maakondades. Leia endale lähim koht veebilehel digilugu.ee või helistades telefonil 1247. Lisaks on avatud arvukalt eelregistreerimata vaktsineerimispunkte vaktsineeri.ee.

Andmeid aitas koondada teadusnõukoja liige ja Tartu ülikooli matemaatilise statistika professor Krista Fischer.